Itthon jelenleg egy lakás már megkapja az "okos" jelzőt, ha van egy automatizált árnyékoló, egy szenzor segítségével magától nyíló és záródó garázskapu, bejárati kapu vagy egy a fényre érzékeny világításrendszer, esetleg egy távolról bekapcsolható termosztát az ingatlanban. Ilyen esetekben a lakásban különféle részegységeket automatizálunk.
Az intelligens otthonok rendelkezhetnek vezeték nélküli, vezetékes rendszerrel, vagy mindkettővel. A vezeték nélküli rendszerek telepítése egyszerűbb, viszont a vezetékes rendszereket megbízhatóbbnak tartják, és nehezebb feltörni őket. Az Okos Otthon vezérlése lehetséges kézi vezérlés alapján, időponthoz kötve automatán vagy külső környezeti tényezők hatására automatán.
Mi elsősorban a világítási rendszereket automatizáljuk, ami azt jelenti, hogy olyan funkciókat építünk be, mint például kialszik a lámpa, ha a szoba üres, vagy a változó fényviszonyoknak megfelelően növekszik vagy csökken a világítótestek által adott fényerő, távirányítóval kapcsolhatóak a lámpatestek. Nincs többé égve felejtett villany, kevesebb energiát használhatunk fel ütemezett működéssel.
Segítünk akkor is, ha otthonát vezeték nélküli okos-kütyükkel szerelte fel, ezek rádiófrekvenciás alapon működnek (Wifi-s, Bluetooth-os), és a rendszer diagnosztikájára van szüksége. Előfordulhatnak olyan tényezők melyek befolyásolják a berendezések megfelelő és rendeltetésszerű működését, például a helytelen bekötés, nem megfelelő konfigurálás, rendszerfájl megsérülése, külső tényezők (pl: villám, adótorony jel kibocsájtás, stb.) behatása, nem megfelelő jelerősség.
Az otthonok automatizálásának alapja sokszor a PLC, így felmerülhet a gondolat, hogy miért ne magunk valósítanánk meg a vezérlést szimplán PLC alapon saját szoftverrel. Ehhez olcsón hozzájuthatunk, aminek a programozása könnyen elsajátítható, és kérheti segítségünket.
mint például: intelligens fali nyomógomb, okostelefon applikációval, tablet applikációval, laptop, PC. A távoli vezérlés és elérés érdekében a webes felületek és eszközök összekapcsolása része a programozási feladatunknak, illetve az épületben található intelligens rendszer központ csatlakoztatása a Wi-Fi hálózathoz.
Ebben az esetben a smart home eszközök nem vezetékes módon továbbítják egymás számára az információkat, hanem 868 MHz-en. Egy vezeték nélküli otthoni automatizálási rendszer bevezetése lehet ilyen funkciókkal, mint az intelligens kültéri-beltéri világítás, hűtés-fűtés szabályozás, konnektor aljzatok vezérlése, locsolóvezérlés, nyitás-zárás vezérlés.
amely során meghatározzuk, hogy a rendszer normális állapotú-e, és ha nem, milyen hiba következett be. Fontos, hogy hiba esetén megfelelő időben beavatkozzunk annak érdekében, hogy a rendszer visszakerüljön egy normális, biztonságos működési módba. A smart home rendszerek általi hibák gyorsan és egyszerűen javíthatóak, nem kell a teljes rendszert lecserélni.
Több, mint 20 év tapasztalat lakás-, gépjárműipari és mezőgazdasági tevékenységek automatizálása területén. PLC és HMI programozás, gépfelújítás, vezérlések tervezése.
Vegye fel velünk a kapcsolatot