Az állattenyésztés stratégiailag fontos ágazata a világgazdaságnak. A mezőgazdasági termelőknek még több élelmiszert kell előállítaniuk a növekvő globális népesség számára, hogy kielégítsék a 2050-re előre jelzett 9,8 milliárdos népesség igényeit.
A mezőgazdasági robotok forgalmi értéke 2027-re már 26.680 millió dollár lesz, tehát négy év alatt az ötszörösére bővül ez a piac. A mezőgazdaság hatékonyabbá tételének egyik lehetséges útja az automatizáció, ami a növekvő népesség miatt szükséges.
Az elektronikus technológia és a robotok egyre szélesebb körben kerülnek munkába az állattenyésztésben, a takarmányadagok mérésétől a fejésig, vagy egyéb alapvető funkciók ellátása során az állatállomány egészségének javítása érdekében.
Az IoT alkalmazásai a mezőgazdaságban a hagyományos gazdálkodási műveleteket segítik a növekvő igények kielégítése és a veszteségek csökkentése érdekében. Az IoT robotokat, drónokat, távoli szenzorokat, számítógépes képalkotást használ a megfigyelésekhez.
Az ipari automatizálási folyamatok ma már elképzelhetetlenek frekvenciaváltók nélkül. Ezekkel egyszerűbben szabályozhatóvá válik a motorok fordulatszáma és forgásiránya.
A trendek szerint a robotok globális állománya 2030-ra eléri a 20 milliót, és csak Kínában a 14 milliót. A robotok 2022-ig 75 millió munkahelyet váltottak ki világszerte, de idővel 133 millió új munkahelyet fognak létrehozni.
Mik lesznek a robotika jövőbeli alkalmazásai? Milyen feladatokat látnak el a robotok a jövőben? Milyen robotikai megoldásra van szüksége egy adott vállalkozásnak? Nézzük meg a jövő évre szóló előrejelzéseket.
Az eddigiekhez hasonló növekedési ütemmel kalkulálva a világ ipari robotkészlete megnégyszereződik 2025-re. Az automatizálás valódi kockázata viszont annak a társadalmi és gazdasági adaptációja.
A programozható logikai vezérlők és a programozható automatizálási vezérlők ipari számítógépek, amelyeket gyártási környezetekhez építettek és adaptáltak. A PLC-k és a PAC-ok nagyon hasonlítanak egymásra, mégis vannak finom különbségek.
A programozható logikai vezérlők mára beépültek a mindennapjainkba, de főleg az iparban fordulnak elő, sok olyan helyen is, ahol nem is gondolnánk. Az ipar szinte bármelyik területén megtalálhatóak.
A PLC -k rendszerint folyamatosan működnek zord ipari környezetben. Sajnos még ez a robusztus vezérlőrendszer is néha meghibásodhat, ami súlyos következményekkel járhat, mint például a gyártósor vagy a folyamatok teljes leállása.
A különböző szervezetek mindenhol, ahol csak tudnak, automatizálási technológiát alkalmaznak, hogy a mindennapos munkaterhelés elosztását az emberekről a technológiára helyezzék át, amit megnehezít a különféle automatizálási környezet.
Több, mint 20 év tapasztalat lakás-, gépjárműipari és mezőgazdasági tevékenységek automatizálása területén. PLC és HMI programozás, gépfelújítás, vezérlések tervezése.
Vegye fel velünk a kapcsolatot